Proses Ortam Soğutma Alanları

Gıda işletmeleri bulunduklara sektörün gerekliliği olarak soğuk alan, soğuk oda ve soğuk hava depolarına ihtiyaç duymaktadırlar. Çünkü üretmiş oldukları ürünlerin doğal yapılarının bozulmadan raf ömürleri doğrultusunda muhafaza edilmeleri için doğal ortamdan uzak tutulmaları ve profesyonel bir ortamda korunmaları gerekir. Gıda ürünlerin birçoğu işleme sürecinde yeterli koşulların oluşturulamamasından ötürü bozulur ve buda üreticiye ciddi ölçüde maddi zarar olarak yansır. İşte bu zararın oluşmaması adına kurulan Soğutma Sistemleri, ürünlerde bakteri oluşmamasına ve sağlık koşullarına uygun olarak işlenerek tüketiciyle buluşturulmasına ön vermektedir.

Dolayısıyla gıda işletme tesislerinde açık ürün işleyen üretici firmaların hem kaliteli ürün hem de gıda mevzuatı gereğince işleme, hazırlık, parçalama ve paketleme bölümlerinde Proses Ortam Soğutma Alanları olma zorunluluğu vardır. Bu alanlar +12°C/+17°C sıcaklık aralıklarında çalışma ortamı ile oluşturulmalıdır. Proses alan soğutmada ürünlerin bakteri toplamaması ve çalışan personelin içerideki soğuk havadan olumsuz etkilenmemesi için özel olarak dizayn edilmiş, iç ünite fanları (tavan tipi proses evaporatör) şeklinde kullanılmaktadır. Ayrıca proses ortam soğutma alanlarında kumaş kanalı sistemi de uygulanarak hijyenik çalışma ortamını sağlamaktadır.  Aksi durumda açıkta işlenen gıda ürünlerinin çok çabuk şekilde bakteri kapması ve hızla bozulmasına neden olunacağından ötürü birçok sektörle beraber gıda sektöründe de soğutma sistemleri oldukça fazla önem teşkil etmektedir.

Soğutma sistemin yanı sıra birde işlenen ürünlerin bir müddet zarar görmeden yine muhafaza edilmesi için Soğuk Hava Deposu aracılığıyla korunmaya alınması gerekir. Sizlere bu sistemi en ince ayrıntısına varana dek kurma potansiyeline sahip firmamız,  proje aşamasından kurulumuna dek sorunsuz hizmet sağlayacak olup, anahtar teslim şekilde çalışmalarını yürütecektir. İyi bir hizmet tabi ki işin proje kısmından anlaşılır diyerek, proje yöneticilerimiz tesisin kurulacağı alanı iyi analiz ederek ileriye dönük risk analizini de yapmakta ve yatırımınızı en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlamaktadır. Kurulacak olan soğuk oda alanlarının en iyi malzeme ve işliğin birleşimiyle uzun vadede verim almanızı sağlayan yapıyla üretileceğine emin olabilir, bizlerle iletişime geçerek ihtiyaçlarınızın yüksek kalite standardı ile çözüme ulaşmasına ön verebilirsiniz.